preloader
Sağlığınız her zaman önceliğimiz bu nedenle Tıp Merkezimizde 7/24 kesintisiz Acil Servis hizmeti sunmaktayız.
Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları

Pediatri olarak da bilinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü, doğumdan ergenliğe kadar uzanan süreç içinde yer alan bireylerin tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimleri 6 yıl tıp fakültesi eğitimi aldıktan sonra 4 yıl da pediatri bölümünde ihtisas yaparlar. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünün pek çok yan dalı da mevcuttur 18 yaş arasında, çocuk olarak tanımlanan kişilerin doğumsal hastalıkları, doğum sonrası düzenli olarak uygulanması gereken aşı takibi, mental, fiziksel ve motor gelişimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlığını tamamlamış hekimlerce takip edilir.

Bu süreçte yapılan rutin muayenelerde bebeklerin boy, kilo, beslenme ve benzeri gelişiminin yanı sıra günlük yaşam becerilerinin, ifade ve anlamalarının gelişimi, nörolojik ve psikolojik gelişimleri gibi pek çok süreç kontrol ve takip edilir.

Henüz iletişim becerisi gelişmemiş bebeklerin hastalıklarının zorlu tanı ve tedavisi ile ilgilenen hekimler, çocukluk döneminde bulunan bireylerin muayenelerini ise onların psikolojilerini göz önünde bulundurularak yapar.

Tıp Merkezimizde Uygulanan Bazı Tedaviler  Yeni doğmuş Sağlıklı Bebek Takibi 0-18 Yaş Gelişim Rutin Aşı Takibi Büyüme ve Gelişme Geriliği Tedavisi Çocuklarda Obezite Tedavisi Ateşli Çocuk Hastalıkları Tedavisi Çocuklarda İdrar Kaçırma Tedavisi Anne Eğitimi